Славия и Ботев не се победиха в зрелищен двубой (ВИДЕО)

02 Мар 2024 16:44

Отборите на Славия и Ботев (Пловдив) не се победиха в зрелищен сблъсък от 23-ия кръг на efbet Лига. Срещата между двата тима завърши при резултат 2:2.

Столичани събраха актив от 26 точки и се намират на десетата позиция в класирането. ''Жълто-черните'' са осми с 33 пункта. В следващия кръг ''белите'' гостува на Локомотив (София), а ''канарчетата'' приемат Лудогорец.

Гостите владееха топката в началните минути и първи отправиха изстрел в петата минута. Тогава Ехидже Укаки нанесе изстрел с десния крак пред наказателното поле, но в ръцете на вратаря Светослав Вуцов.

Славия обаче откри резултата още след първата си по-опасна атака в двубоя. В осмата минута Славия организира първата си по-опасна атака, при която Галин Иванов проби отляво и опита да комбинира с човек в бяло, но защитата на „канарчетата“ се справи. Топката обаче стигна до Ертан Томбак отдясно в наказателното поле, но също опитът му за комбинация бе блокиран. Кълбото попадна в Тасев, който също опита да намери свой съотборник, но се получи рикошет в ръката на Ехидже Укаки и главният съдия Волен Чинков посочи бялата точка. Зад топката застана Тасев, който преодоля Матвей Игонен с мощен удар в десния му ъгъл за 1:0 в десетата минута.

Ботев натисна в търсене на изравнителен гол. В 19-ата минута Светослав Вуцов трябваше да се намесва. Самюел Акере догони топката, преди тя да напусне очертанията на терена и центрира. На далечната греда бе Атанас Чернев, чийто удар с глава беше отразен. В 25-ата минута защитата в бяло се справи с центриране в наказателното поле. Топката попадна на пътя на Ехидже, чийто удар от въздуха прелетя високо над напречната греда. Половин час след началото Антоан Конте напредна по десния фланг и намери във вратарското поле Мартин Секулич, който направи по-сложното. От непосредствена близост не намери целта. Малко след това Джеймс Ето‘о също засече центриране, но от левия фланг. И той не бе точен – над вратата.

В началото на второто полувреме двата отбора си размениха набързо два гола. Първо, гостите изравниха. Точен бе юношата на Славия Янис Карабельов. Това бе причината той да не отпразнува попадението. Акере и Ивелин Попов комбинираха добре. Последният центрира във вратарското поле, където Карабельов надскочи Велко Йеленкович и с глава преодоля Вуцов.

Секунди по-късно Славия отново излезе напред в резултата. Тони Тасев напредна към наказателното поле и стреля. Получи се лек рикошет в крака на Ерол Дост, който заблуди Игонен. Топката влетя в близкия му ъгъл, а стражът на Ботев Пловдив беше хванат в крачка.

Четвърт час преди изтичането на редовното време късметът покри Славия. Влезлият преди минути от резервната скамейка Дилан Мертенс проби отляво и стреля. Топката разтресе напречната греда.

Три минути преди изтичането на редовното време Ботев Пловдив възстанови равенството. Дилан Мертенс беше изведен в коридор в наказателното поле. Той не се полакоми и пусна вдясно от себе си. Георги Николов беше на скорост и на полупразна врата нямаше как да пропусне.

В 1-вата минута от добавеното време Фаустас Степонавичус беше изпуснат от защитата на Славия. Той нахлу на скорост в наказателното поле, но при опита си да комбинира със съотборник сбърка. Топката се насочи към вратата на Вуцов. Вратарят внимаваше и улови.

В последните минути Волен Чинков показа втори жълт картон на Ерол Дост и домакините доиграха мача в намален състав.

Съставите на двата тима:

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 5. Велко Йеленкович, 55. Ивайло Марков, 37. Венцислав Керчев, 71. Кристиян Стоянов, 17. Ерол Дост, 73. Иван Минчев, 33. Галин Иванов – К, 88. Тони Тасев, 10. Владимир Николов

Резерви: 12. Николай Кръстев, 4. Виктор Генев, 8. Емил Стоев, 27. Емил Мартинов, 93. Исак Соле, 22. Куентин Зеедорф, 20. Николай Христов, 19. Чунг Нгуен До, 11. Кристиян Добрев

Треньор: Златомир Загорчич

Ботев Пловдив: 32. Матвей Игонен, 4. Ехидже Укаки, 9. Мартин Секулич, 10. Ивелин Попов – К, 15. Джеймс Ето‘о, 16. Самюел Акере, 19. Антоан Конте, 20. Антонио Перейра, 28. Янис Карабельов, 38. Константинос Балогианис, 79. Атанас Чернев

Резерви: 22. Даниел Кайзер, 6. Дилан Мертенс, 7. Мохамед Брахими, 14. Фаустас Степонавичус, 17. Николай Минков, 18. Димитър Папазов, 30. Лъчезар Балтанов, 42. Ивайло Видев, 93. Георги Николов

Треньор: Душан Керкез