Безмилостен Манчестър Сити премаза Брайтън

26 Апр 2024 00:18

Отборът на Манчестър Сити стигна до убедителен успех като гост с 4:0 над Брайтън в мач от Висшата лига на Англия.

''Гражданите'' събраха актив от 76 точки и се намират на втората позиция в класирането. Футболистите на Пеп Гуардиола изостават с една точка от лидера Арсенал, но са изиграли двубой по-малко от лондончани.

Гостите поведоха в резултата в 17-ата минута. Де Бройне бе намерен в наказателното поле от подаване на Уокър и с прекрасен удар с глава откри резултата.

В 26-ата минута ''гражданите'' удвоиха преднината си. Удар на Фоудън от фаул се отклони в Грос и не остави шансове на Стийл - 0:2.

В 34-ата минута домакините разиграха много рисковано в наказателното поле, което доведе до фатална грешка. Бернардо Силва пресече едно от подаванията и топката се озова във Фоудън, който прати топката в мрежата за 0:3.

В 62-ата минута гостите стигнаха до четвърто попадение. Кайл Уокър намери Алварес, който се разписа, за да оформи крайното 0:4 в полза на Манчестър Сити.

За ''чайките'' предстои гостуване на Борнемут, а ''гражданите'' ще гостуват на Нотингам.