Локомотив не успя да победи Берое в Стара Загора (ВИДЕО)

14 Апр 2024 18:30

Отборите на Берое и Локомотив (Пловдив) не се победиха в двубой от 29-ия кръг на efbet Лига. Срещата между двата тима в Стара Загора завърши при резултат 2:2.

Така ''смърфовете'' събраха 54 точки на четвъртото място в класирането. Заралии са 11-и с 33 пункта. В следващия кръг пловдивчани посрещат ЦСКА 1948, а Берое гостува на Левски.

Първото положение в срещата бе на сметката на "смърфовете". Димитър Илиев пусна извеждащ пас към Бабакар Дион, който от аутлинията подаде за Мичи Нтело, Родриго Ачинели бе напуснал голлинията си, но Нтело бе затворен и нанесе много неточен удар. Берое отговори в шестата минута. Карлос Алгара отне топката на около 30 метра от вратата, напредна и стреля технично с външен фалц, но встрани от вратата на Кристиан Томов. Десет минути след началото на срещата се стигна до принудителна смяна в състава на гостите. Евандро се контузи, а на негово място влезе Ивайло Иванов. В 11-ата минута заралии имаха изключително чиста възможност да излязат напред в резултата. Себастиан Вия проби отлично по лявото крило и качи топката на главата на Франсиско Политино, който стреля на сантиметри покрай левия страничен стълб.

В 13-ата минута Вия навлезе в наказателното поле и бе съборен от Хорхе Сегура. Първоначално Васимир Ел Хатиб отсъди корнер, но бе привикан от Ивайло Ненков да преразгледа ситуацията на ВАР и посочи бялата точка. Самият Себастиан Вия се нагърби с изпълнението и елегантно в стил "Паненка" вкара за 1:0.

След половин час игра "смърфовете" също получиха дузпа. Димитър Илиев пусна страхотен извеждащ пас към Мичи Нтело. Белгиецът надбяга Франко Минго в наказателното поле, след което беше фаулиран от Артур Мота. Ел Хатиб беше категоричен - дузпа за гостите. Зад топката застана Илиев, който с прецизен удар вкара за 1:1.

В 42-рата минута Уерик Каетано демонстрира самочувствие и стреля зад централната линия, но ударът му премина над вратата на Локомотив Пловдив.

Второто полувреме започна по мечтан начин за Берое. В 47-ата минута Политино проби по десния фланг и пусна успоредно подаване за Вини Трибуле, който бе изпуснат от отбраната на Локомотив и от вратарското поле безпроблемно прати топката в мрежата на Томов за 2:1.

Локомотив Пловдив много бързо стигна до изравнително попадение. Бабакар Дион се бе изнесъл на десния фланг и центрира великолепно за Ангел Лясков, който по нетипичен за себе си начин реализира гол с глава от около 10 метра, като не остави никакви шансове на Артур Мота.

В 72-ата минута влезлият в игра преди секунди Франсиско Сагардия беше изведен сам срещу Томов. Вратарят обаче излезе предвидливо и успя да изпревари уругвайския нападател. Три минути след това Вия проби отляво, премина с лекота през Оливер Камдем и центрира към Вини Трибуле. Французинът отправи удар, но топката премина покрай вратата. Малко след това Камдем центрира остро в наказателното поле, където Мартин Петков опита удар от движение, но Мота се справи и улови.

В 89-ата минута Франсиско Сагардия бе много добре изведен, но извърши нарушение срещу Оливер Камдем и въпреки че прати топката в мрежата, попадението му не бе признато. В първата минута от добавеното време Вини Трибуле пое добре с гръб топката и нанесе удар, който бе изчистен в ъглов удар. При последвалото центриране Франко Минго нанесе удар с глава, който премина над вратата на Локомотив.

Берое: 1. Артур Мота – 4. Франко Минго, 5. Лучано Скуадроне, 6. Жорди Говеа (К), 10. Франсиско Политино, 11. Уерик Каетано, 18. Хуан Пабло Саломони, 19. Карлос Алгара, 22. Себастиан Вия, 91. Вини Трибуле, 98. Роналдо Камара

Резерви: 23. Родриго Ачинели – 7. Федерико Санети, 9. Франсиско Сагардия, 12. Темитопе Акинжогунла, 14. Викторио Вълков, 15. Енцо Еспиноса, 20. Сегундо Пачаме, 21. Дамян Йорданов, 24. Сетфан Гаврилов

Треньор: Хосе Луис Ачиари

Локомотив Пловдив: 81. Кристиан Томов – 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 5. Тодор Павлов, 71. Оливер Камдем, 6. Христо Иванов, 21. Евандро, 7. Бабакар Дион, 14. Димитър Илиев (К), 9. Мичи Нтело

Резерви: 88. Мартин Луков – 11. Петър Андреев, 12. Ефе Али, 15. Мартин Петков, 16. Кристиян Пешов, 19. Владимир Медвед, 20. Милош Петрович, 22. Ивайло Иванов

Треньор: Александър Томаш

Съдия: Васимир Ел-Хатиб

ВАР: Ивайло Ненков